Na czym polega terapia psychodynamiczna?

Comment

Zdrowie
terapia Płock
Istnieje wiele różnych odmian terapii. Do tych najpopularniejszych należy terapia psychodynamiczna oraz terapia poznawczo-behawioralna. Ta druga polecana jest osobom, które nie mają większych problemów lub na swoje zaburzenia cierpią od niedawna. Przy pomocy specjalnych narzędzi i ćwiczeń można poprawić swój nastrój, pozbyć się natrętnych myśli i odzyskać wiarę we własne możliwości.

Ostrzejsze depresje i długotrwale utrzymujące się fobie czy lęki jest w stanie dokładnie wyleczyć jedynie psychodynamiczna terapia Płock. Na czym więc ona polega i jakie daje rezultaty?

Psychodynamiczna terapia ma to do siebie, że musi trochę potrwać. Spotkania odbywają się zwykle raz lub dwa razy w tygodniu i ciągną się długimi miesiącami. Nieraz taka terapia zajmuje jednemu pacjentowi nawet trzy lata. Dzięki temu jednak trwale zmienia pewne zachowania i myśli, robiąc to w podświadomości. Osoba chorująca na depresję może sobie tłumaczyć, że jej kiepski nastrój nie ma żadnego uzasadnienia i logicznie rzecz biorąc może zdawać sobie z tego sprawę, jednak dalej nie będzie go w stanie zmienić, jeżeli zmianie nie ulegnie jej podświadomość. O nią właśnie dba psychodynamiczna terapia Płock. Pozwala powrócić do chwil z dzieciństwa czy z czasów wczesnej młodości i przypomnieć sobie o bolesnych sytuacjach, z którymi człowiek musiał się zmierzać. Osoba chora uczy się je akceptować. Nareszcie pozwala sobie na odczuwanie związanych z nimi emocji, przez co początkowo może czuć się trochę gorzej, ale na dłuższą metę odzyskuje ten wyjątkowy spokój. Zaczyna rozumieć, że nie ma wpływu na swoją przeszłość – alkoholizm rodziców, bójki z koleżankami czy awantury z rodzeństwem. Dzięki pełnej akceptacji może ruszyć do przodu i stawiać czoła kolejnym wyzwaniom.

Psychodynamiczna terapia przez samych lekarzy uznawana jest za najlepszą formę leczenia nerwic czy depresji. Niektórzy pacjenci nie do końca ją jednak polecają. Oczekują szybkich efektów, przez co spotkania trwające długimi miesiącami mogą ich po prostu męczyć. Ważne jest zatem dopasowanie rodzaju terapii do własnych oczekiwań.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *