Piękne zęby

Comment

Zdrowie
rentgen jamy ustnej

Na pewno każdy chciałby mieć zdrowy i piękny uśmiech, lecz niestety nie zawsze jest nam to dane od Boga. Mało osób może się pochwalić takim uśmiechem. Większość z nas ma zadbane ząbki lecz nierówne co nie wpływa dobrze na wygląd.

Stomatologia estetyczna (Kraków – IMPLA) pomoże nam w ułożeniu naszych ząbków aby były proste i ładne, niestety będziemy musieli się zaopatrzyć w cierpliwość ponieważ taki proces trwa od kilku do kilkunastu lat. Niektórzy z nas są raczej już za dojrzali na takie eksperymenty i nie chcą podjąć się takiego wyzwania bądź po prostu tego nie chcą. Mamy też spory problem z przebarwieniami naszych ząbków.  Możemy skorzystać z możliwości wybielania ząbków jaką daje nam prawie każdy zakład stomatologiczny. Niestety taka możliwość drogo kosztuje i nie jest na stałe. Trzeba kilka razy w roku chodzić na takie zabiegi by mieć na okrągło biały uśmiech. Takie zabiegi niestety szkodzą naszym ząbkom powodując ich szybsze niszczenie się, więc częste wybielanie zębów jest nie wskazane przez lekarzy. Często w telewizji możemy zobaczyć reklamę takich urządzeń do naświetlań zębów powodujących ich wybielanie. Nie są to drogie rzeczy ale mając je w domu często będziemy z niego korzystać co jest zabronione ze względu na zdrowie naszych zębów.

tooth-1155153

Najlepszym wiekiem na zadbanie o swoje zęby żeby by w przyszłości mieć je zdrowie i proste jest wiek przedszkolny bądź gdy dzieci chodzą do szkoły podstawowej. Zęby są podatne na ich prostowanie i korekcja ich aparatami nazębnymi przynosi szybkie efekty, z czasem nasze zęby stają się twardsze i trudniej jest nam je korygować aparatami. Naprawdę zachęcam dzieci do dbania o swoje ząbki ponieważ w przyszłości będą mogły czerpać z nich dumę oraz samo zadowolenie że tak pięknie wyglądają. A rodziców proszę o to by przypilnowali tego aby dziecko dbało o higienę jamy ustnej i nie spożywało nadmiernej ilości cukierków które niszczy szkliwo.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *